ALTINDA 2020 YILINDA ÇOK HİKAYELER DUYACAĞIZ.!

03.01.2020 2457

ALTINDA 2020 YILINDA ÇOK HİKAYELER DUYACAĞIZ.!


    Altının ons fiyatında ki son zamanlardaki sert çıkış gündeme bomba gibi oturdu. Herkes altın fiyatları daha yükselir mi?, Altının fiyatını ne yükseltiyor? gibi soruları merak ederken 2020 yılında çok fazla hikaye duyacağımız daha 2020 yılının ilk günlerinden belli oldu.


    Ons altın fiyatları son 7 yılın zirvelerinde geziyor. Bundan 2 hafta öncesine kadar herkes ABD-ÇİN ticaret savaşlarını konuşurken hatta barış antlaşması imzalanacak fiyatlar düşecek diye beklerken bugün itibariyle fiyatlar 100 dolar daha artarak zirvelere yerleşti!


    Peki bir anda atmosfer nasıl değişiyor? İşte tamda burada piyasa algısı devreye girmekte! ABD-ÇİN arasında ki ticaret savaşları zaten piyasalar tarafından sindirildi. Küçük yatırımcı mantığı antlaşma imzalanınca Ons dahada düşecek diye bekliyor. Fakat trendler tam aksine yukarı gideceğim diye bağrıyor ve fiyatlar yukarı gidiyor. Bir anda atmosfer değişiyor farklı haber akışları arka arkaya gelmeye başlıyor!


    Nasıl mı? Herkes 2 hafta öncesine kadar ABD-ÇİN'i konuşurken şimdi gündeme İRAN ve ABD oturmuş durumda!    Şaşırtıcı mı? Tabiki de hayır.. ABD ve İran arasında savaş çıkar mı? Bilinmez! Bilinen bir gerçek var ki! Birileri bu haberleri önceden biliyor ve fiyatları yukarı götürüyor. Fiyat yukarı giderken haberler düşmeye başlıyor!


    Peki bunları kim mi biliyor? Çok basit "BÜYÜK PARA"!


    2020 Yılında Daha Çok hikayeler göreceğiz! Peki nereden bunu anlıyoruz?


    Aşağıda ki Ons Grafiğine dikkat
     Grafik Ons altının günlük grafiğidir ve bir yükselen kanal içerisinde yer almaktadır.! Buda demek oluyor ki 2020 Yılında 1490 altına gelmeyen ons altın bu yükselen trend içerisinde devam edecektir!


    Yani bu trend içerisinde ons altın yükselişine ve dalgalanmasına devam ettikçe bizde yeni haberler duymaya devam edeceğiz! Unutulmamalıdır ki asıl gerçek trendler ve rakamlardır! Basında ve küçük yatırımcının dilinde dolanan haber akışları gelip geçicidir.!

Bugün ABD-ÇİN konuşulur, yarın İRAN-ABD savaşı 1 hafta sonra başka olaylar.! 


Twitter: @TurkElit

Paylaş:Etiketler: ALTIN, ABD, İRAN, 2020